Лікування клімаксу

Клімакс або клімактеричний період — фізіологічний стан жіночого організму, що характеризується поступовим початком, що включає ряд адаптаційних механізмів жіночого організму, що наступає у віці в середньому 50 років.

Розмежовують фази клімактеричного періоду:

 • пременопауза — період від появи перших клімактеричних симптомів до останньої самостійної менструації;
 • менопауза — остання самостійна менструація, обумовлена функцією яєчників (дату встановлюють ретроспективно, а саме після 12 місяців відсутності менструації);
 • перименопауза — період, що об'єднує пременопаузу і 1-й рік після менопаузи;
 • постменопауза — починається з менопаузи і закінчується у 65-69 років; прийнято виділяти ранню (до 5 років) і пізню (від 5 до 10 років) постменопаузу.

Через 1-3 роки після настання менопаузи можуть виникати такі симптоми:

 • урогенітальні розлади — нетримання сечі, гіперактивний сечовий міхур;
 • ураження шкіри і її придатків (ламкість нігтів, зморшки, сухість і випадіння волосся).

До пізніх проявів клімактерію відносять обмінні порушення:

 • постменопаузальний метаболічний синдром (атеросклероз, артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія, інсулінорезистентність);
 • неврологічні: зниження когнітивної функції, пам'яті, зору, слуху;
 • кістково-м'язові: остеопороз, остеоартрит.

Переваги звернення до нас

Досвідчені фахівці

У нас працюють тільки сертифіковані фахівці, які володіють багатим досвідом

Широка спеціалізація

Ми надаємо широкий спектр лікувальних та діагностичних послуг

В ногу з часом

Ми використовуємо тільки перевірені та ефективні методики лікування

Лояльні ціни

Кожен пацієнт клініки може вибрати відповідний за вартістю пакет послуг

Записатися на прийом

Діагностика клімаксу:

1

Оцінка ступеня вираженості перерахованих вище симптомів

Бальна оцінка симптомів клімактеричного синдрому за допомогою індексу Куппермана; тяжкість інших симптомів оцінюють на підставі суб'єктивних скарг пацієнтки, далі підсумовують бали за всіма показниками; вимірювання рівня АТ і пульсу.

2

Лабораторна діагностика

Другий етап у ряді випадків допомагає лікареві у діагностиці патологічного клімаксу, коли менструація припиняється до 45 років (рання менопауза) або до 40 років (передчасна менопауза), і такі стани повинні бути розпізнані, адже від своєчасності їх виявлення залежить прогноз і якість життя жінки. Крім того, в аспекті нашого часу, маса патологій репродуктивної системи, і хірургічне її лікування, призводить до хірургічної менопаузи, прояви якої повинні коригуватися залежно від лабораторних даних.

 • Цитологічне дослідження мазків з шийки матки (мазок по Папаніколау);
 • визначення рівня ФСГ, ЛГ, естрогенів, пролактину, ТТГ, тестостерону в крові;
 • біохімічний аналіз крові (креатинін, АЛТ, АСТ, ЛФ, глюкоза, білірубін, холестерин, тригліцериди);
 • ліпідний спектр крові (холестерин в ЛПВЩ, ЛПНЩ, ЛПДНЩ, ліпопротеїди (а), індекс атерогенності);
 • коагулограма.
3

Інструментальні методи дослідження (в основному для діагностики пізніх симптомів клімактерію)

Інструментальні методи дослідження:

 • мамографія;
 • трансвагінальне УЗД (критерієм відсутності патології в ендометрії в постменопаузі служить його товщина на м-Ехо 4-5 мм);
 • остеоденситометрія.

Наші експерти

Відгуки

Тетяна
23 січня 2019

Була на консультації та УЗД у лікаря Говорухи Ю.В. Прийомом задоволена. Лікар усе доступно розповідала і пояснювала. Дала відповіді на усі питання. Рекомендую.

Анна
03 січня 2019

Осталась очень довольна посещением доктора Яренко 03.01.19. Тактичная, внимательная, аккуратная, очень приятное впечатление осталось, все подробно объясняет, ничего лишнего не назначает. В клинике чисто и приятно, цены адекватные

Ася
21 грудня 2018

Лучший гинеколог Коханенко Светлана Александровна!! Благодаря ей я забеременела! Консультации всегда четкие ,все доступно объясняет. Ничего лишнего не назначает из обследований и препаратов , все по сути . Осмотр делает очень аккуратно.

02 серпня 2016

Замечательный врач Коханенко Светлана Александровна – комфортный и безболезненный прием, хорошая консультация. В следующий раз не страшно идти на прием.

05 липня 2016

Мені всі сподобалося, ввічливі адміністратори. Лікар дуже приємна, все чітко розповіла, пояснила усі нюанси. Обрали самий оптимальний варіант лікування. Лікар Пінчук М.І. професіонал у своїй сфері.

27 червня 2016

Была на приеме у врача гинеколога. Приемом осталась довольна в полном объеме. Спасибо!

27 червня 2016

Дуже вдячна Коханенко Світлані Олександрівні, за високий рівень професійності, за дуже уважне ставлення до пацієнтів, за дуже відповідальний підхід лікаря гінеколога! Також хочу відмітити уважне ставлення працівників клініки на рецепції. Бажаю успіхів у праці.

27 червня 2016

Я отримала задоволення від обслуговування в клініці. Доктор була дуже ввічливою та уважною. Дуже сподобався компетентний та професійний підхід. Консультацією дуже задоволена.

23 травня 2016

Я проходила осмотр у Яренко И.Л., очень хороший врач. Уже не первый раз на приеме у врача, обслуживанием, походом и консультацией полностью довольна. Буду и дальше проходить лечение и консультации в вашей клинике. Спасибо.

15 квітня 2016

Склалось гарне враження про персонал і про лікаря. Всі дуже уважні і приємні у спілкуванні. Буду рекомендувати своїм знайомим «Сіті Клініку» для відвідування.

Як хочеться бути завжди молодою і красивою, життєрадісною й енергійною. Протягом багатьох століть відомі жінки намагалися створити еліксир вічної молодості для продовження життя і збереження краси й здоров'я свого тіла. Однак, природою задумано інакше. Як пори року змінюють один одного, так і фізіологічні етапи життя жіночого організму мають свою черговість. Кожній жінці доводиться проходити через природні вікові рубежі.

Якщо провести паралелі, то весна — прекрасна молодість, відчайдушна юність, літо — осмислена зрілість (репродуктивний період), осінь — той самий клімакс — перехідний період, зима — неспішна старість.

І все ж, що таке перехідний період між зрілістю і старістю…

Про ранні симптоми клімаксу звикли багато і часто говорити. Кожна жінка дуже барвисто може сама їх описати: раптом мене кинуло в жар в самий не слушний момент, все обличчя, шия стали червоними, як помідор, на лобі виступили краплі холодного поту, через 2-3 хвилини все пройшло — так звані «припливи», і таких припливів може бути в день від 1-2 до 15-20. А ось ще ситуація — всю ніч не спала, безсоння замучила, на ранок голова болить. Або ще — нікого не хочу бачити, чути тим більше, мене все дратує. До ранніх симптомів відноситься маса емоційно-вегетативних розладів — дратівливість, сонливість, слабкість, занепокоєння, депресія, забудькуватість, неуважність, зниження лібідо, відчуття страху, тривоги, температурні реакції, а також ряд вазомоторних змін — припливи жару, озноб, підвищена пітливість, головний біль, артеріальна гіпотензія або гіпертензія, прискорене серцебиття; ендокринних — зміна вуглеводного і жирового обміну.

Всі ці розлади пов'язані з адаптацією жінки до змін гормонального фону — адже яєчник, як основне джерело продукції жіночих статевих гормонів вже не працює і організм шукає нові шляхи досягнення гомеостазу системи. За ступенем вираженості цих симптомів оцінюють тяжкість клімактеричного періоду.

Про відстрочені та пізні симптоми клімаксу говорять частіше на прийомі у лікаря, причому правильніше сказати, лікарів різних спеціальностей — невропатолога, терапевта, кардіолога, травматолога і тд.

Більшість проявів клімактеричного періоду коригуються, особливо лікування цих симптомів актуально в сучасному світі, коли жінка після 45 років веде активний спосіб життя, і особливості її вікового періоду позначаються на якості життя. Позаяк більшість захворювань у клімактерії виникає в результаті дефіциту статевих гормонів, то на першому місці обгрунтовано призначення замісної гормональної терапії, метою якої є заміщення (заповнення) гормональної функції яєчників у жінок, які відчувають дефіцит статевих гормонів. Важливо досягти таких оптимальних рівнів гормонів в крові при мінімальному дозовому режимі, які б реально покращили загальний стан, забезпечили профілактику пізніх обмінних порушень і не викликали побічних ефектів. До призначення гормональної терапії існує ряд показань і протипоказань. При консультуванні пацієнтів з проявами клімактеричного періоду лікар оцінює ризики і обирає оптимальні схему, дозу і комбінацію гормонів, а також тривалість терапії. ЗГТ вимагає ретельного лабораторного моніторингу клініко-біохімічних показників.

Враховуючи протипоказання до призначення ЗГТ або відмову жінки ЗГТ, ступінь вираженості симптомів, існують альтернативні методи – вітамінотерапія, гомеопатія, фітотерапія.

На фарм ринках з'явився новий ряд препаратів – стимулятори естрогенових рецепторів, які мають менший відсоток ускладнень, ніж при ЗГТ і можуть бути використані при протипоказаннях до ЗГТ.

Фізіотерапія займає не останнє місце комплексному лікуванні клімаксу (УЗ, магнітотерапія, голкорефлексотерапія, дарсонвалізація)

Жінка повинна розуміти, що клімакс - початок нового етапу життя, який можна так само цікаво і активно прожити, як і попередні роки. Необхідно усвідомлювати, що настав час обмежити себе або краще зовсім відмовитися від таких шкідливих звичок, як куріння і вживання алкоголю. Постійний рух і збалансоване харчування допоможуть в профілактиці остеопорозу і захворювань серця та судин. В ідеалі гормональна терапія — раціональне доповнення до здорового способу життя. Життєстверджуючий настрій, увага до свого фізичного і душевного стану — вирішальні чинники для збереження високої якості життя жінки надовго.

 

Контакти

м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
Адрес 2: 
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
Телефони : 
 
Графік роботи: 
пн-пт: 09:00-19:00
сб: 09:00-19:00
нд: вихідний
E-mail: 
50.406524, 30.618213
м. Київ, пр. Науки, 30
Адрес 2: 
м. Київ, пр. Науки, 30
Телефони : 
 
Графік роботи: 
пн-пт: 09:00-19:00
сб: 09:00-19:00
нд: вихідний
E-mail: 
50.397414, 30.530609
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
Адрес 2: 
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
Телефони : 
+38 (098) 502 00 02
 
Графік роботи: 
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний
E-mail: 
50.411628, 30.535736