м. Київ, пр. Науки, 30

м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А

 
 

Лікування клімаксу

Клімакс або клімактеричний період — фізіологічний стан жіночого організму, що характеризуються поступовим початком, що включає ряд адаптаційних механізмів жіночого організму, що наступає у віці в середньому 50 років.

Розмежовують фази клімактеричного періоду:

 • пременопауза — період від появи перших клімактеричних симптомів до останньої самостійної менструації;
 • менопауза — остання самостійна менструація, обумовлена функцією яєчників (дату встановлюють ретроспективно, а саме після 12 місяців відсутності менструації);
 • перименопауза — період, що об'єднує пременопаузу і 1-й рік після менопаузи;
 • постменопауза — починається з менопаузи і закінчується у 65-69 років; прийнято виділяти ранню (до 5 років) і пізню (від 5 до 10 років) постменопаузу.

Через 1-3 роки після настання менопаузи можуть виникати такі симптоми:

 • Урогенітальні розлади — нетримання сечі, гіперактивний сечовий міхур;
 • ураження шкіри і її придатків (сухість, ламкість нігтів, зморшки, сухість і випадання волосся).

До пізніх проявів клімактерію відносять обмінні порушення:

 • постменопаузальний метаболічний синдром (атеросклероз, артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія, інсулінорезистентність);
 • неврологічні: зниження когнітивної функції, пам'яті, зору, слуху;
 • костномышечні: остеопороз, остеоартрит.

Переваги звернення до нас

Досвідчені фахівці

У нас працюють тільки сертифіковані фахівці, які володіють багатим досвідом

Широка спеціалізація

Ми надаємо широкий спектр лікувальних та діагностичних послуг

В ногу з часом

Ми використовуємо тільки перевірені та ефективні методики лікування

Лояльні ціни

Кожен пацієнт клініки може вибрати відповідний за вартістю пакет послуг

Записатися на прийом

Діагностика клімаксу:

1

Оцінка ступеня вираженості перерахованих вище симптомів

Бальна оцінка симптомів клімактеричного синдрому за допомогою індексу Куппермана; тяжкість інших симптомів оцінюють на підставі суб'єктивних скарг пацієнтки, далі підсумовують бали за всіма показниками; вимірювання рівня АТ і пульсу.

2

Лабораторна діагностика

Другий етап у ряді випадків допомагає лікареві у діагностиці патологічного клімаксу, коли менструація припиняється до 45 років (рання менопауза) або до 40 років (передчасна менопауза), і такі стани повинні бути розпізнані, адже від своєчасності їх виявлення залежить прогноз і якість життя жінки. Крім того, в аспекті нашого часу, маса патологій репродуктивної системи, і хірургічне її лікування, призводить до хірургічної менопаузи, прояви якої повинні коригуватися залежно від лабораторних даних.

 • Цитологічне дослідження мазків з шийки матки (мазок по Папаніколау);
 • визначення рівня ФСГ, ЛГ, естрогенів, пролактину, ТТГ, тестостерону в крові;
 • біохімічний аналіз крові (креатинін, АЛТ, АСТ, ЛФ, глюкоза, білірубін, холестерин, тригліцериди);
 • ліпідний спектр крові (холестерин в ЛПВЩ, ЛПНЩ, ЛПДНЩ, ліпопротеїди (а), індекс атерогенності);
 • коагулограма.
3

Інструментальні методи дослідження (в основному для діагностики пізніх симптомів клімактерію)

Інструментальні методи дослідження

 • мамографія;
 • трансвагінальне УЗД (критерієм відсутності патології в ендометрії в постменопаузі служить його товщина на м-Ехо 4-5 мм);
 • остеоденситометрія.

Наші експерти

Отзывы пациентов

Як хочеться бути завжди молодою і красивою, життєрадісною й енергійною. Протягом багатьох століть відомі жінки намагалися створити еліксир вічної молодості для продовження життя і збереження краси й здоров'я свого тіла. Однак, природою задумано інакше. Як пори року змінюють один одного, так і фізіологічні етапи життя жіночого організму мають свою черговість. Кожній жінці доводиться проходити через природні вікові рубежі.

Якщо провести паралелі, то весна — прекрасна молодість, відчайдушна юність, літо — осмислена зрілість (репродуктивний період), осінь — той самий клімакс — перехідний період, зима — неспішна старість.

І все ж, що таке перехідний період між зрілістю і старістю…

Про ранні симптоми клімаксу звикли багато і часто говорити. Кожна жінки дуже барвисто може сама їх описати: раптом мене кинуло в жар в самий не слушний момент, все обличчя, шия стали червоними, як помідор, на лобі виступили краплі холодного поту, через 2-3 хвилини все пройшло — так звані «приливи», і таких припливів може бути в день від 1-2 до 15-20. А ось ще ситуація — всю ніч не спала, безсоння замучила, на ранок голова болить. Або ще — нікого не хочу бачити, чути тим більше, мене все дратує. До ранніх симптомів відноситься маса емоційно-вегетативних розладів — дратівливість, сонливість, слабкість, занепокоєння, депресія, забудькуватість, неуважність, зниження лібідо, відчуття страху, тривоги, температурні реакції, а також ряд вазомоторних змін — припливи жару, озноб, підвищена пітливість, головний біль, артеріальна гіпотензія або гіпертензія, прискорене серцебиття; ендокринних — зміна вуглеводного і жирового обміну.

Всі ці розлади пов'язані з адаптацією жінки до змін гормонального фону — адже яєчник, як основне джерело продукції жіночих статевих гормонів вже не працює і організм шукає нові шляхи досягнення гомеостазу системи. За ступенем вираженості цих симптомів оцінюють тяжкість клімактеричного періоду.

Про відстрочені та пізніх симптомів клімаксу говорять частіше на прийомі у лікаря, причому правильніше сказати, лікарів різних спеціальностей — невропатолога, терапевта, кардіолога, травматолога і тд.

Більшість проявів клімактеричного періоду коригуються, особливо лікування цих симптомів актуально в сучасному світі, коли жінка після 45 років веде активний спосіб життя, і особливості її вікового періоду позначаються на якості життя. Так як більшість захворювань у климактерії виникає в результаті дефіциту статевих гормонів, то на першому місці обгрунтовано призначення замісної гормональної терапії, метою якої є заміщення (заповнення) гормональної функції яєчників у жінок, які відчувають дефіцит статевих гормонів. Важливо досягти таких оптимальних рівнів гормонів в крові при мінімальному дозовому режимі, які б реально покращили загальний стан, забезпечили профілактику пізніх обмінних порушень і не викликали побічних ефектів. До призначення гормональної терапії існує ряд показань і протипоказань. При консультуванні пацієнтів з проявами клімактеричного періоду лікар оцінює ризики і вибирає оптимальні схему, дозу і комбінація гормонів, а також тривалість терапії. ЗГТ вимагає ретельного лабораторного моніторингу клініко-біохімічних показників.

Враховуючи протипоказання до призначення ЗГТ або відмова жінки ЗГТ, ступінь вираженості симптомів існують альтернативні методи – вітамінотерапія, гомеопатія, фітотерапія.

На фарм ринках з'явився новий ряд препаратів – стимулятори естрогенових рецепторів, які мають менший відсоток ускладнень, ніж при ЗГТ і можуть бути використані при протипоказаннях до ЗГТ.

Фізіотерапія займає не останнє місце комплексному лікуванні клімаксу (УЗ, магнітотерапія, голкорефлексотерапія, дарсонвалізація)

Жінка повинна розуміти, що клімакс - початок нового етапу життя, який можна так само цікаво і активно прожити, як і попередні роки. Необхідно усвідомлювати, що настав час обмежити себе або краще зовсім відмовитися від таких шкідливих звичок, як куріння і вживання алкоголю. Постійний рух і збалансоване харчування допоможуть профілактиці остеопорозу і захворювань серця і судин. В ідеалі гормональна терапія — раціональне доповнення до здорового способу життя. Життєстверджуючий настрій, увагу до свого фізичного і душевного стану — вирішальні чинники для збереження високої якості життя жінки надовго, до самого похилого віку.

 

Контакти

м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
Телефони : 
+38 (044) 502-20-00
+38 (068) 868-20-00
+38 (050) 190-70-07
+38 (063) 588-20-00
Графік роботи: 
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-20:00
нд: 09:00-18:00
E-mail: 
50.406524, 30.618213
м. Київ, пр. Науки, 30
Телефони : 
+38 (044) 502-20-00
+38 (068) 868-20-00
+38 (050) 190-70-07
+38 (063) 588-20-00
Графік роботи: 
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-20:00
нд: 09:00-18:00
E-mail: 
50.397414, 30.530609
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
Телефони : 
+38 (098) 502 00 02
Графік роботи: 
пн-пт: 08:00-18:00
сб: вихідний
нд: вихідний
E-mail: 
50.411628, 30.535736