Лікування захворювань молочної залози в Києві

Професійний огляд і хірургічне лікування фіброаденоми.
Комфортне обстеження і лікування в медичному центрі Сіті Клініка.

Характеристика фіброаденоми

Фіброаденома молочної залози — чітко обмежене, рухливе пухлиноподібне утворення, розташоване переважно в верхньому квадранті молочної залози.

На дотик фіброаденома округлої форми, не заподіює хворобливих відчуттів, не пов'язана зі шкірою. Її розміри в діаметрі найчастіше не перевищують 7,5 см.

У порівнянні із злоякісними утвореннями, які, як правило, не мають чітких контурів і нерухомих всередині тканин молочної залози, фіброаденома легко перекочується всередині грудей і має капсулу.

Через гормональний дисбаланс, регулярні стреси та інші фактори у жінок після 40 років часто розвивається фіброаденома молочної залози. Незважаючи на те, що новоутворення носить доброякісний характер, ігнорувати його не можна, оскільки існує ризик переродження в рак.

Якщо ви помітили зміни в грудях або відчуваєте дискомфорт, не відкладайте візит до лікаря. У медичному центрі «СітіКлініка +» ви зможете пройти комплексну діагностику та ефективне лікування, підібране в індивідуальному порядку відповідно до стану вашого здоров'я.

 

 

Фактори виникнення

Однією з головних причин виникнення фіброаденоми вважається дисбаланс жіночих статевих гормонів, які провокують розростання клітин сполучної тканини.

Точні причини появи фіброаденоми до сих пір не виявлено, але виділяють ряд факторів, що впливають на її появу:

 1. Захворювання ендокринної системи
 2. Генетична схильність
 3. Вагітність
 4. Аборти
 5. Статеве дозрівання
 6. Нервова і фізична перенапруга
 7. Дисбаланс жіночих статевих гормонів

Розміри фіброаденоми не збільшуються до і під час клімаксу. Також не виявлено взаємозв'язку між веденням статевого життя з його регулярністю і розвитком фіброаденоми.

Симптоми фіброаденоми молочної залози

Головний симптом фіброаденоми – поява рухомого ущільнення з чіткими краями в молочній залозі. На відміну від кісти таке новоутворення не болить при натисканні, хоча може виникати незначний дискомфорт при пальпації.

Інші симптоми фіброаденоми:

 • ущільнення утворюється переважно у верхньому квадраті
 • при утворенні біля соска можуть спостерігатися виділення
 • вузол має розміри від 1 до 5 см в діаметрі
 • пахвові лімфовузли не збільшуються

Медикаментозне та хірургічне лікування фіброаденоми молочної залози

Методика лікування патології підбирається лікарем в кожному випадку індивідуально. При фіброаденомі незначних розмірів може використовуватися вичікувальна тактика, медикаментозна терапія та малоінвазивні методики (видалення ущільнення лазером та ін.). Комплекс гормональних та інших препаратів підбирається для кожної пацієнтки індивідуально.

Хірургічне лікування (видалення новоутворення) показано в наступних випадках:

 • консервативна терапія не дає результатів
 • пухлина має великі розміри та створює естетичний дефект
 • існує високий ризик переродження в злоякісну пухлину

Чому варто звертатися в нашу клініку?

Медичний центр «Сіті Клініка» оснащений сучасним обладнанням, яке дозволяє провести комплексну високоточну діагностику та визначити характер новоутворення – доброякісний або злоякісний. Наші фахівці мають великий досвід роботи і використовують індивідуальний підхід. Вони не тільки підбирають ефективне лікування, а й допомагають скоригувати харчування та режим дня, усунути негативні наслідки стресів.

Наш мамолог навчить вас правильно робити пальпацію, щоб ви могли вчасно помітити зміни в молочних залозах та відразу ж звернутися за допомогою до фахівця.

Записатися на консультацію можна через онлайн-форму на сайті або по телефону.

Наші переваги

Досвідчені
фахівці

У нас працюють тільки сертифіковані фахівці, які володіють багатим досвідом

Широка
спеціалізація

Ми надаємо широкий спектр лікувальних та діагностичних послуг

В ногу
з часом

Ми використовуємо тільки перевірені та ефективні методики лікування

Лояльні
ціни

Кожен пацієнт клініки може вибрати відповідний за вартістю пакет послуг

Записатися на прийом

Симптоми фіброаденоми
1

На початкових етапах фіброаденоми явні симптоми у жінок відсутні

Як правило, хвороба протікає безсимптомно, проявляючись ущільненням в грудях, яке виявляють під час профілактичних обстежень або самими жінками при прощупуванні. Пухлина щільна, легко зміщується в тканинах, має гладку поверхню. Рідко з'являються хворобливі відчуття в грудях.

2

Розсмоктування фіброаденоми буває в одному випадку на мільйон

Операція робиться виходячи з таких факторів:

 • темпів зростання капсули;
 • перспектив настання вагітності;
 • серйозних гінекологічних захворювань;
 • дискомфорту;
 • косметичного ефекту;
 • наявності листоподібної структури та перспективи переродження в злоякісну саркому.
3

Діагностика

Діагностика захворювання починається з пальпування і ретельного огляду грудей, потім виконується ультразвукове дослідження грудей або мамографія.

Заключний етап — біопсія (забір невеликого шматочка тканини і дослідження його під мікроскопом).

Біопсія — це єдиний метод дослідження, який дозволяє точно визначити доброякісність або злоякісність пухлини. Біопсія проводиться через маленький розріз, або за допомогою спеціальної голки.

Молодим жінкам і дівчатам до 25-ти років біопсію зазвичай не призначають, якщо на УЗД і мамограмі досліджувана пухлина має всі характерні ознаки фіброаденоми.

4

Лікування

Показання до хірургічного видалення фіброаденоми:

 • підозра на рак (пухлина може симулювати рак при огляді або на мамограмі);
 • інтенсивне збільшення фіброаденоми (при видаленні великих пухлин нерідко з'являються косметичні дефекти і видалення фіброаденоми, якщо вона стрімко зростає, запобігає цим наслідками);
 • чималі розміри фіброаденоми, які викликають косметичний дефект.

Операція з видалення фіброаденоми вважається легкою в хірургії молочної залози, а післяопераційний період зазвичай практично безболісний.

Наші експерти

Єдина міра з профілактики фіброаденоми — це своєчасний і ретельний самоогляд або огляд у лікаря-мамолога. Запобігти доброякісним утворенням неможливо, але можна не допустити переродження їх в злоякісну пухлину.

Ризик появи нових фіброаденом завжди залишатиметься і це не пов'язано з попереднім оперативним втручанням. Рецидивні утворення можуть утворитися як на тій самій, так і на іншій з грудей. Тому слід зрозуміти, що хірургічне втручання лише допомагає усунути результат, а не причину виникнення фіброаденоми.

Єдина міра з профілактики фіброаденоми — це своєчасний і ретельний самоогляд або огляд у лікаря-мамолога. Запобігти доброякісним утворенням неможливо, але можна не допустити переродження їх в злоякісну пухлину.

Ризик появи нових фіброаденом завжди залишатиметься і це не пов'язано з попереднім оперативним втручанням. Рецидивні утворення можуть утворитися як на тій самій, так і на іншій з грудей. Тому слід зрозуміти, що хірургічне втручання лише допомагає усунути результат, а не причину виникнення фіброаденоми.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний