Центр діагностики та лікування ендокринопатій

Ендокринопатії, або іншими словами, патологічні стани, що виникають в організмі внаслідок неправильного функціонування ендокринних органів — велика група захворювань.

Ендокринна система людини складна і тісно взаємопов'язана як між її органами, так і з усіма іншими, негормональними системами. Гормони контролюють всі процеси життєдіяльності, всі види обміну речовин — жировий, вуглеводний, білковий, впливають на емоційний статус, регулюють добовий ритм, визначають нашу фізичну активність і розумовий потенціал.

Вони беруть участь в роботі кишечника і серцево-судинної системи, без них не настає вагітність і неможливий ріст дитини, завдяки їм відбувається статеве дозрівання і природні процеси старіння.

Записатися на прийом

Наші експерти

Відгуки

Олександра
22 лютого 2024

Консультувалася з ендокринологом в цій клініці. Залишились приємні враженя від візиту. Лікарка компетентна, приємна у спілкуванні, дала чіткі відповіді та пояснення на абсолютно всі питання і порекомендувала пройти їхню школу діабету. Я отримала 5 занять в записі за 500 грн - нереально доступна...

Ірина
18 грудня 2023

Лікар, Цеменко Анна Ярославівна, дуже уважна, допитлива, багато ставить питань, шукає в чому може бути проблема. Лікар призначила обстеження для уточнення деталей, задоволені

Тетяна
16 жовтня 2023

Цеменко Ганна Ярославівна - дуже гарний лікар ендокринолог, дуже досвідчений, хороший, розібрали усі моменти які мене турбували. Була прекрасна консультація, у кабінеті було комфортно.

05 червня 2019

2 роки я спілкуюсь з лікарем Стригуновою Юлією Іванівною, з приводу хронічного захворювання щитовидної і паращитовидної залоз. Після перших відвідин лікаря я написала дуже позитивний відгук, (я чомусь його не знайшла в відгуках, хоча в той же час написала відгуки ще по 2 лікарям, вони є). Я дуже...

Смелянец Л.И.
29 листопада 2016

Ноябрь, 2016 г. Клинику выбирала ближе к месту жительства (проживаю на Русановке), и по отзывам. Дважды была на консультации у врачаТкачук Любовь Анатолиевны. Очень осталась довольна консультациями. Впечатление полностью соответствует отзывам. Все было четко, корректно, грамотно, доброжелательно....

28 червня 2016

Клініку обрала через інтернет і вже після першого візиту була задоволена. Приємний персонал, лікарі професійно полікували. Буду ще звертатись у дану клініку. Рекомендую іншим.

12 квітня 2016

В клініці вперше, але приємно здивована привітність працівників, затишним інтер’єром та привабливими цінами. Окрема вдячність висококваліфікованому спеціалісту Грищенко Н.Ю. за сучасний і адекватний підхід до лікування і приємність у спілкуванні.

24 березня 2016

Понравился доктор, как специалист, чувствуется улучшение состояния здоровья. Приятный персонал.

24 березня 2016

Відгуки про клініку лише позитивні. Проходжу лікування у лікаря Ткачук Любов Анатоліївни. Висококваліфікований спеціаліст, чуйна людина. Персонал клініки привітний. Вирішить будь-яку Вашу ситуацію та побажання.

16 лютого 2016

Спасибо Клинике за компетентность и порядочность врачей. Обслуживаюсь уже не один раз и у разных врачей – всегда внимательно относятся к проблеме, назначают компетентное лечение и переживают за здоровье пациента. Спасибо за то, что небезразличны к проблемам людей и всегда переживаете, в наше время...

Сіті Клініка спеціалізується на лікуванні ендокринних захворювань і порушень обміну речовин у напрямках:

Напрямок «Цукровий діабет, інсулінозалежний, інсулінонезалежний»

Сіті Клініка спеціалізується на лікуванні ендокринних захворювань і порушень обміну речовин у напрямках:

Напрямок «Цукровий діабет, інсулінозалежний, інсулінонезалежний»

 • діагностика і лікування як самого захворювання, так і пов'язаних з ним інших порушень обміну речовин (ожиріння, порушення обміну холестерину, згортання крові);
 • при підозрі на наявність цукрового діабету в клініці можна здати «випадковий» цукор крові (НЕ на голодний шлунок, а в зручний час) з наступним діагностичним пошуком за результатами виміру;
 • діагностика і лікування ускладнень цукрового діабету.

Консультації:

 • окуліста (діабетична офтальмопатія, катаракта);
 • невропатолога (діабетична полінейропатія);
 • хірурга (діабетична ангіопатія, синдром діабетичної стопи).

Гестаційний діабет (діабет вагітних):

 • моніторинг і корекція глюкози крові під час вагітності, підтримка лактації.

Напрямок «Захворювання щитоподібної залози»

 • УЗД щитоподібної залози;
 • ТАПБ (Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія) щитоподібної залози на базі клініки;
 • на базі клініки можна виконати весь перелік необхідних лабораторних обстежень.

Напрямок «Захворювання паращитоподібних залоз»

Діагностика необхідна при наявності:

 • проявів остеопорозу в молодому віці, частих переломів;
 • вираженої сечокам'яної хвороби;
 • частих судом в різних групах м'язів.

Напрямок «Захворювання гіпоталамо-гіпофізарної системи»

 • Лікування гіперпролактинемії в плані підготовки до вагітності.

Напрямок «Захворювання надниркових залоз»

Діагностика необхідна при наявності:

 • непіддатливої артеріальної гіпертензії;
 • ожирінні з відкладанням жирової тканини переважно у верхній частині тулуба;
 • за показаннями при порушенні менструального циклу;
 • депресивних станів;
 • м'язової маси, що зменшується.

Напрямок «Корекція ваги»

 • При супутній ендокринній патології (метаболічний синдром і цукровий діабет, синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), гіпоталамічний синдром, захворювання щитоподібної залози і надниркових залоз);
 • в рамках підготовки до вагітності - контроль ваги при вагітності, нормалізація ваги в післяпологовому періоді і в період лактації.

Патологія щитоподібної залози поряд з цукровим діабетом в даний час займає перші місця за показником захворюваності серед населення. Багато в чому це обумовлено екологічною ситуацією, наслідками аварії на Чорнобильській АЕС і дефіцитом йоду. Тому проведення профілактичних скринінгових заходів починаючи з раннього дитячого віку є важливим елементом підтримки здоров'я. З цією метою раз на рік проводяться профілактичні огляди лікарями ендокринологами щитоподібної залози. При ранньому і своєчасному виявленні патології вдається попередити розвиток цілого ряду серйозних ускладнень, які впливають на роботу багатьох органів і систем в організмі. Скринінг передбачає огляд і пальпацію щитоподібної залози, при необхідності ультразвукове дослідження і лабораторні аналізи з визначенням рівня гормонів щитоподібної залози.

При виявленні патології визначається подальша стратегія діагностики і лікування. Різноманіття і різний перебіг патології щитоподібної залози передбачає як терапевтичні, так і хірургічні методи лікування.

У медичному центрі Сіті Клініка досвідчені лікарі ендокринологи надають весь спектр послуг з діагностики та консервативного лікування ендокринопатій, пов'язаних із захворюваннями щитоподібної залози. Якісна апаратура і наявність лабораторії дозволяє проводити моніторинг перебігу захворювання, швидко реагувати на найменші зміни та запобігати розвитку рецидивів.

Накопичений позитивний досвід лікування захворювань щитоподібної залози дозволяє з упевненістю говорити, що в медичному центрі Сіті Клініка гарантовано пацієнти отримують все необхідне лікування відповідно до сучасних найкращих стандартів.

Досвідчений лікар-ендокринолог в Києві 

У будь-який період життєдіяльності роль і важливість ендокринної системи в людському організмі величезна. І, як у кожній галузі медицини, пацієнту необхідний професійний лікарський супровід.

Ми спеціалізуємося в області такої патології, як:

 • цукровий діабет;
 • хвороби щитоподібної залози;
 • ожиріння і надлишок ваги;
 • ендокринне безпліддя;
 • порушення менструального циклу;
 • мастопатія;
 • патологічний клімакс;
 • інші ендокринопатії і їх ускладнення.

Ефективне лікування цукрового діабету в Сіті Клініці!

Наші консультанти — ендокринологи, дієтологи, гінеколог-ендокринолог, мамолог, офтальмолог, невропатолог, судинний хірург, кардіолог, уролог.

Ми проведемо діагностику:

 • УЗД щитоподібної залози, молочних залоз;
 • УЗД в гінекології;
 • УЗД судин шиї та кінцівок;
 • Пункційну біопсію утворень у щитоподібній і молочних залозах, м'яких тканинах;
 • Лабораторну діагностику гормонального стану організму;
 • Правильності раціону і режиму харчування.

Надамо Вам лікування в умовах денного стаціонару, фізіотерапевтичні процедури, лікувальний масаж, складемо індивідуальний план харчування і фізичних навантажень.

Навіщо потрібна консультація?

У кожен період життя активність гормонів різна, залежно від вимог віку та організму, але завжди робота ендокринної системи визначає її якість. 

Закладка і перше функціонування ендокринної системи відбувається ще у внутрішньоутробному періоді, приблизно з 12-15 тижня гестації. Однією з перших починає працювати щитоподібна залоза, трохи пізніше — підшлункова і наднирники, ще пізніше — гіпофіз, формується стать і розвиваються статеві залози — до моменту народження дитини всі її органи внутрішньої секреції готові автономно функціонувати й забезпечувати процеси росту і розвитку.

У дитячому віці найбільш важливими є процеси лінійного росту кісток і м'язів, також в цьому періоді відбувається становлення вищої нервової діяльності, розумовий розвиток, визначаються риси характеру і схильності до наук. Тут, перш за все, важливі гормони щитоподібної залози, гормон росту (соматотропний, інсуліноподібний ростовий фактор), інсулін.

Трохи пізніше, в період статевого дозрівання, на перший план виходять жіночі та чоловічі гормони, які виробляються відповідними органами, а також гормони надниркових залоз; процеси росту в цей час сповільнюються, а згодом і зупиняються. Розпочинається активна координація периферичних ендокринних органів гіпофізом і гіпоталамусом — вищими мозковими центрами, формується взаємозв'язок всередині системи.

У наступному життєвому періоді збалансована і гармонійна робота залоз внутрішньої секреції визначає те, що називається «якістю життя» - судинний тонус, активність мозкової діяльності, можливість дітонародження, статевий потяг, роботу кишківника, стабільність ваги, контрольовані емоції, багато іншого. Це — найбільш продуктивний час, коли хвороби й розлади «вибивають з колії», змінюють плани й установки людини, змушують виділяти матеріальний та фізичний ресурс на їх подолання та, найчастіше, стають пріоритетними життєвими завданнями.

Ендокринна система дуже вразлива до стресів, неправильного способу життя і помилок в лікуванні функціональних розладів, які дуже характерні для цього періоду.

Період старіння, згасання активності обмінних процесів, починається в сучасному світі досить рано. Інтенсивний темп життя і скорочення середньої її тривалості сприяють тому, що відчутні ознаки старіння проявляються вже з 40 років. В цей час непомітно, але невблаганно починається збільшення ваги, змінюється менструальний цикл у жінок і слабшає потенція у чоловіків, нестабільний артеріальний тиск, виникає залежність від медикаментозної терапії тих чи інших захворювань.

Фізіологічне згасання ендокринної системи, продемонстровано в нормах лабораторних показників гормонів, які знижуються в міру старіння. У цьому є своя логіка — організм переходить в режим економного витрачання енергії, немає потреби народжувати дітей, слабшають адаптивні до стресу механізми.

Найбільш часті проблеми цього віку — цукровий діабет, ожиріння, серцево-судинні хвороби.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний