Цукровий діабет 2 типу

Комфортне обстеження і лікування в медичному центрі Сіті Клініка.
Точна і швидка постановка діагнозу.

Цукровий діабет 2 типу (ЦД 2 типу) - це порушення вуглеводного обміну в результаті порушення секреції інсуліну або збільшення толерантності до глюкози різних тканин організму людини.

На тлі ЦД відбуваються системні зміни і перебудова в органах і тканинах. Тому ЦД супроводжується також порушеннями жирового обміну і ожирінням, серцево-судинною патологією, артеріальною гіпертензією, атеросклерозом, неврологічними проблемами.

У розвитку захворювання виділяють кілька етапів. Спочатку відзначається зниження чутливості тканин до гормону (інсуліну), який допомагає засвоєнню глюкози. Потім на тлі нечутливості відбувається його посилена секреція, з метою компенсувати недолік надходження глюкози. Дана фаза часто проходить без будь-яких клінічних проявів, або відзначаються метаболічні порушення, які не пов'язують з ЦД. В подальшому настає недостатність продукції інсуліну, що і призводить до типової клінічної картини. На відміну від ЦД 1 типу, обумовленого спадковими механізмами, який проявляється вираженою недостатністю вироблення інсуліну і часто проявляється вже у дітей або молодих людей, ЦД 2 типу частіше зустрічається в зрілому віці.

Коли слід думати про наявність ЦД 2 типу?

Як правило при підозрі на цукровий діабет 2 типу керуються такими критеріями для подальшого обстеження:

 • Типова клінічна картина (сухість у роті, постійне відчуття спраги, слабкість після фізичної роботи або в проміжках між прийомами їжі);
 • Часті інфекційно-запальні ураження (дихальної системи, шкіри);
 • Наявність ендокринних порушень, в першу чергу надмірна маса тіла;
 • Підвищення рівня глюкози в крові;
 • Зміни в аналізах сечі (глюкоза в сечі, ацетон).

Які обстеження призначає лікар, якщо є підозра на наявність ЦД 2 типу?

В даний час діагностика та обстеження людей при підозрі на ЦД 2 типу повинні проводитися комплексно з використанням лабораторних методів дослідження і консультацією суміжних фахівців.

 1. Визначення глюкозотолерантного тесту з навантаженням або його аналогів для визначення резистентності до інсуліну;
 2. Аналіз на глікозильований гемоглобін (ГГ);
 3. Вимірювання маси тіла і визначення індексу маси тіла;
 4. Контроль артеріального тиску в динаміці;
 5. Періодичне дослідження ліпідного профілю крові;
 6. При необхідності можуть застосовуватися інші допоміжні методи діагностики (УЗД, ЕХО-КГ, добове моніторування АТ і ЕКГ, загальний аналіз крові та ін.);
 7. Консультація окуліста, невролога, судинного хірурга і кардіолога.

При появі перелічених симптомів не відкладайте візит до ендокринолога. Якщо вчасно звернутися до лікаря і почати лікування, вдасться попередити прогресування недуги та запобігти розвитку ускладнень.

Чим небезпечний цукровий діабет?

При підвищеному рівні цукру в крові страждають практично всі внутрішні органи й системи. Найчастіше при відсутності своєчасної терапії розвиваються такі ускладнення:

 • ниркова недостатність
 • закупорка судин з відповідними наслідками
 • сліпота через глаукому або катаракту
 • порушення роботи системи травлення
 • нагноєння подряпин і дрібних ран
 • діабетична стопа та ін.

При відсутності лікування хворий може стати інвалідом чи навіть померти. Тому категорично не можна займатися самолікуванням. Якщо ви маєте певні підозри на хворобу, варто відразу пройти комплексне обстеження.

Діагностика та лікування цукрового діабету в «СітіКлініка +»

Лікуванням цукрового діабету в нашій клініці займаються досвідчені лікарі-ендокринологи. Діагностика захворювання включає комплекс лабораторних досліджень (перевірка рівня цукру в крові, гормональні тести та ін.). Дослідження підбирає фахівець в індивідуальному порядку для кожного пацієнта після того, як вислухає скарги та збере анамнез.

Лікування цукрового діабету базується за інсулінотерапії, а також застосуванні препаратів, спрямованих на зниження рівня цукру в крові. Додатково можуть призначатися й інші лікарські засоби в залежності від наявних ускладнень і ризику їх розвитку. Правильно підібрана терапія допомагає стабілізувати рівень глюкози в крові та відновити гарне самопочуття хворого.

Також наші лікарі підбирають харчування для кожного пацієнта, щоб нормалізувати вагу, попередити різке підвищення цукру в крові та можливі ускладнення. Ми робимо все для того, щоб діагноз не заважав вам жити повноцінним життям.

Якщо у вас є симптоми цукрового діабету або ви перебуваєте в зоні ризику, записуйтеся на консультацію по телефону або через спеціальну форму на нашому сайті.

Наші переваги

Досвідчені
фахівці

У нас працюють тільки сертифіковані фахівці, які володіють багатим досвідом

Широка
спеціалізація

Ми надаємо широкий спектр лікувальних та діагностичних послуг

В ногу
з часом

Ми використовуємо тільки перевірені та ефективні методики лікування

Лояльні
ціни

Кожен пацієнт клініки може вибрати відповідний за вартістю пакет послуг

Записатися на прийом

ЕФЕКТИВНА СХЕМА ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ В СІТІ КЛІНІЦІ
1

Консультація

 • Первинна консультація, огляд пацієнта, вивчення історії захворювання;
 • Визначення індексу маси тіла, проведення лабораторних аналізів, УЗД, вимірювання артеріального тиску;
 • Підтвердження діагнозу.
2

Лікування

 • Призначення плану лікування, постійне динамічне спостереження і контроль суміжними (ендокринологи, кардіологи, неврологи, окулісти) фахівцями центру;
 • Регулярні огляди лікарем і іншими фахівцями, а також лабораторні та функціональні обстеження;
 • Періодична корекція лікування.

Наші експерти

Своєчасна діагностика і лікування дозволить вам уникнути ускладнень захворювання. В першу чергу це стосується ЦД. Дане захворювання не терпить дрібниць і недбалого ставлення до свого здоров'я. Існує навіть така приказка «Цукровий діабет — це не хвороба, це спосіб життя». Тому на початкових етапах надмірний вміст глюкози в крові можна компенсувати дієтою, проте при наявності ускладнень, небезпечних станів, пов'язаних з гіпо- або гіперглікемією, нестабільністю показників глюкози крові слід приймати медикаментозне лікування.

Дбайливе ставлення допоможе зберегти здоровими судинну систему і запобігти розвитку таких судинних ускладнень, як атеросклероз судин, інсульт та інфаркт.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний