Гормональний дисбаланс та дефіцит статевих гормонів у чоловіків

Гормональний дисбаланс та дефіцит статевих гормонів у чоловіків

Про гормональний дисбаланс та дефіцит статевих гормонів у чоловіків розповість наш уролог, загальний хірург Азаєв Андрій В'ячеславович.

У теперішніх умовах стає актуальним тема чоловічого здоров'я та статевих гормонів.

Якщо у чоловіка спостерігається зниження енергійності, статевого потягу та сили, перепади настрою, тривожність, швидке збільшення вага треба визначити, які фактори вплинули на це - психічні чи гормональні.

З цією метою ми проводимо огляд, УЗД, аналізи крові та слини. Якщо причина психологічна - допоможе психолог, якщо гормональна - корекція гормонів у вигляді таблеток, гелів, ін'єкцій або пелет.

Читайте детальніше про кожен з цих варіантів лікування.

Гормональна терапія ін'єкціями.

Замісна терапія статевих гормонів у формі ін'єкцій проводиться самостійно або у комбінації з таблетками. Ці препарати бувають короткої та тривалої дії, частіше використовують другі. Плюси ін'єкційних препаратів - довготривала дія, поступове збільшення та зменшення концентрації статевих гормонів у крові, мінуси - біль та набряк в місці введення, неможливість швидкої корекції дози.

Гормональна терапія пелетами.

Статеві гормони у формі пелет дозволяють проводити тривалу та комфортну замісну терапію. Пелета - це імплант за формою схожий на маленьку капсулу, що встановлюється через прокол під шкіру, поступово розчиняється і вивільнює гормон. Плюси цієї форми - тривала дія, мінуси - неможливість швидкої корекції дози. За одну процедуру можна ввести 10 і більше пелет з різною діючою речовиною. Треба зазначити наявність у формі пелет препаратів, що використовують при проблемах з ерекцією, цукровому діабеті, хронічній втомі та виснаженні.

Гормональна терапія гелями та пластирами.

Статеві гормони у формі гелів та пластирів дозволяють проводити тривалу замісну терапію. Препарат наноситься на шкіру і поступово всмоктується. Плюси цієї форми - швидке настання ефекту, стабільний рівень корекції гормонів, можливість швидкої корекції дози, тривалого та безперервного використання. Серед мінусів - необхідність щоденного використання, ризик алергії та подразнення шкіри у місці нанесення, необхідність попереджати контакт інших людей з нанесеним препаратом.

Гормональна терапія таблетками.

Корекція статевих гормонів за допомогою таблеток показана при неможливості використання інших лікарських форм або у комбінації з ними. В першу чергу - це короткотривалі курси замісної гормональної терапії. Плюси таблетованих форм - швидке настання ефекту, стабільний рівень корекції гормонів та можливість швидкої корекції дози, мінуси - негативний вплив на печінку при тривалому використанні та необхідність регулярного прийому.

 

Які бувають камені в нирках.

Найчастіше зустрічаються камені з оксалату. Це щільні камені, які не піддаються розчиненню і повільно збільшуються. Їх виникнення пов'язане з порушенням обміну речовин, гормонів та харчовими факторами.

Другі по поширеності фосфатні камені. Це щільні камені, які піддаються розчиненню в обмежених випадках. Найчастіше вони мають інфекційну природу, швидко збільшуються та часто виникають повторно.

Треті за поширеністю уратні камені. Це частіше рихлі камені, що повільно збільшуються та часто піддаються медикаментозному розчиненню. Їх виникнення пов'язане з порушенням обміну речовин та харчовими факторами.

Рідше всього зустрічаються цистинові та ксантинові камені. Це тверді камені, що не піддаються розчиненню, швидко збільшуються та часто виникають повторно. Їх виникнення пов'язане з генетичними факторами.

 

Які продукти викликають камені в нирках при надмірному споживанні?

- М'ясо, внутрішні органи тварин

- Риба, молюски

- Шпинат, ревінь

- Буряк

- Гречка, пшоно, неочищений рис

- Овочеві соки, гарячий шоколад, заварний чай, міцний алкоголь і пиво

- Мигдаль

- Кукурудзяний сироп

- Соєвий ізолят

- Чорний шоколад

- Маринади, соління і копченості.

 

Від яких продуктів не варто відмовлятись при каменях в нирках.

- Овочі

- Фрукти

- Молочні продукти

- Кава.

 

Варіанти обрізання крайньої плоті.

Перший варіант - класичне обрізання, коли розрізи проводяться під голівкою статевого члена і видаляється саме крайня плоть. Рубець в такому випадку знаходиться під голівкою статевого члена. Цей варіант обрізання можна проводити за допомогою спеціального апарату - степлера, що скорочує час операції.

Другий варіант - косметичне обрізання, коли розрізи проводяться в основі статевого члена і видаляється ділянка шкіра, що відповідає розмірам крайньої плоті. Рубець в такому випадку знаходиться на межі статевого члена і лобка з калиткою.

Косметичне обрізання протипоказане при фімозі, парафімозі та запальних захворюваннях статевого члена.

 

Варіанти подовження статевого члена.

До неінвазивних методів відносяться спеціальні пристрої - екстендери та помпи, що дають результат при системному та тривалому застосуванні.

До хірургічних методів відноситься часткове звільнення зв'язки, що підтримує статевий член з подальшим використанням екстендера протягом 3-6 місяців.

В обох випадках можна подовжити статевий член на декілька сантиметрів.

До хірургічних варіантів збільшення статевого члена можна віднести ліпосакцію та висічення шкірно-жирового лоскута в надлобковій та лобовій ділянках. Ці операції показані при надлишку жирових тканин у вище вказаних ділянках, які приховують справжню довжину статевого члена.

 

Коли показана естетична хірургія калитки.

Зменшення або підтяжка проводиться у випадку вродженої слабкості або набутого розтягнення калитки.

Корекція кута між калиткою та статевим членом проводиться у випадку вродженого або набутого надлишку шкіри  в цій ділянці, що виглядає як перетинка або парус.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram, Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний