Як лікувати ерозію шийки матки під час вагітності?

як лікувати ерозію шийки матки під час вагітності

Ерозія шийки матки може протікати безсимптомно та не вимагати лікування. Однак, якщо проблема з'явилася, коли пацієнтка чекає на дитину, необхідно відповідально підійти до відновлення пошкоджених тканин. На щастя, сьогодні лікування ерозії шийки матки під час вагітності показує високу ефективність. Головне своєчасно звернутися за допомогою до гінеколога та знайти кваліфікованого досвідченого фахівця.

Якою буває ерозія шийки матки

Згідно з численними дослідженнями, близько 20% жінок віком від 18 років стикаються з ерозією шийки матки. І якщо в більшості випадків можна не вдаватися до лікування, то в ряді ситуацій необхідно якнайшвидше допомогти пацієнтці, щоб уникнути серйозних наслідків для організму.

Особливо контроль за ерозією необхідний під час вагітності. Для початку варто визначити, до якого типу відноситься захворювання:

 • вроджена – пов'язана з анатомічними особливостями організму та проявляється переважно у юному віці, що повністю минає після 25 років, коли тканини зміцнюються та відновлюються;
 • хибна, при якій стінки цервікального каналу закриваються клітинами циліндричного епітелію, що призводить до руйнування тканин та появи запалень;
 • істинна – може виявлятися на будь-якому місяці вагітності та у будь-якому віці, має яскраво виражену симптоматику, за відсутності лікування стає хронічною.

Чому виникає ерозія шийки матки

Тепер слід визначити причини появи захворювання. Найчастіше нею є:

 • генетична схильність;
 • механічне пошкодження слизової оболонки шийки матки;
 • запальний процес;
 • вірусні захворювання, наприклад вірус папіломи людини;
 • аутоімунні захворювання, у тому числі цукровий діабет;
 • проходження променевої терапії;
 • механічне пошкодження – спостерігається при неправильному доборі контрацептивів, тампону, менструальної чаші;
 • проведення спринцювання.

Симптоматика ерозії шийки матки

Справжня ерозія і натомість вагітності супроводжується низкою неприємних відчуттів. У той час, як вроджена може протікати абсолютно безсимптомно. Найбільш поширені симптоми істинної ерозії – дискомфортні відчуття при статевому акті, кров'янисте виділення та гнійні виділення.

Як кривить ерозія? Невеликі виділення можуть виявлятися безпосередньо після статевого акту при пошкодженні тканин або в середині менструального циклу.

Врахуйте, що відкриті ранки на слизовій оболонці шийки матки можуть накопичувати в собі шкідливі мікроорганізми, які призводять у тому числі до бактеріальних або вірусних захворювань. Це, у свою чергу, може мати наслідки для дитини. Тому важливо своєчасно діагностувати та пролікувати ерозію.

як лікувати ерозію шийки матки

Як діагностується сьогодні ерозія шийки матки

Діагностувати ерозію шийки матки гінеколог може вже за базового огляду на гінекологічному кріслі. Тому жінці дітородного віку рекомендують раз на півроку відвідувати спеціалістів та проходити планові консультації. Для підтвердження діагнозу може знадобитись кольпоскопія з використанням спеціального обладнання та інструментів.

Невелика ерозія може бути непомітною на огляді. У разі лікарі рекомендують додаткові аналізи. Високу ефективність показує цитологічний аналіз – зіскрібок проводиться безпосередньо з шийки матки, щоб визначити зміну структури тканин та наявність патологічних процесів. Такий метод є актуальним на початкових етапах, коли пацієнтка не відчуває особливих симптомів, проте є підозри на ерозію.

Щоб унеможливити ускладнення у вигляді вірусних захворювань, пов'язаних з ерозією шийки матки, гінеколог може призначити аналіз, що визначає наявність або відсутність вірусу папіломи людини. Розшифровка його показує напрямок для подальшого лікування.

Також серед методів діагностики ерозії:

 • УЗД органів малого таза;
 • біопсія та подальший гістологічний аналіз зразка на злоякісне новоутворення.

Особливості та методи лікування ерозії шийки матки при вагітності

Оскільки у ряді випадків ерозія шийки матки проходить безсимптомно, пацієнтки виявляють її вже з настанням вагітності. І у звичайній ситуації одним із методів лікування є видалення атипових клітин з подальшою госпіталізацією пацієнтки методами радіохвильової, електро- або лазерної коагуляції.

Наприклад, високу ефективність показали свічки під час ерозії під час вагітності, а також таблетки та ін'єкції. Вони підбираються індивідуально після комплексних аналізів.

Чим загрожує ерозія під час вагітності? Саме захворювання, як і неправильне та несвоєчасне його лікування, призводить до проблем із розкриттям шийки матки під час пологів. Також глибокі рани та тріщини можуть стати причиною ендометріозу. Він у свою чергу надалі призводить до безпліддя та низки інших проблем із настанням вагітності.

Чи можна лікувати ерозію під час вагітності? Так, якщо правильно вибрати відповідний метод та тактику відновлення тканин. Обов'язково проконсультуйтеся з гінекологом та здайте всі необхідні аналізи, дотримуйтесь рекомендацій лікаря, який веде вашу вагітність та в період лікування раз на кілька тижнів відвідуйте гінеколога для контрольного огляду.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний