Що вважається золотим стандартом діагностики судинних захворювань

ультразвукове дослідження при захворюваннях вен

Варикозна хвороба – проблема, з якою стикаються пацієнти (найчастіше старшого віку), які страждають від ожиріння, аутоімунних захворювань тощо. Однак це захворювання сьогодні молодшає і буває пов'язане, наприклад, з малорухливим способом життя. Щоб уникнути дискомфорту, що несе у собі варикоз, важливо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця. Сучасні методики та технології дозволяють за лічені хвилини діагностувати варикоз – УЗД судин вже давно вважається золотим стандартом для визначення наявності та ступеня захворювання.

Що буде помітно на УЗД вен?

При виявленні перших підозр та симптомів захворювання вен необхідна комплексна діагностика судин. Варикоз – хвороба, яка легше лікується на початкових етапах до моменту, коли пацієнтам потрібно вже хірургічне втручання та тривале відновлення.

Варикозне захворювання пацієнти можуть відзначити самостійно. Однак не зайвим будуть додаткові дослідження. Симптоми виглядають так:

 • больові відчуття на уражених ділянках, особливо при дотику до вен та судин;
 • відчуття тяжкості — спостерігається, якщо варикоз з'явився на ногах;
 • набряклість на пошкоджених ділянках;
 • свербіж та печіння – найчастіше спостерігаються на початкових етапах.

Згодом пацієнти починають захищати так званий синдром неспокійних, з'являються судоми, оніміння кінцівок, тремор. За відсутності своєчасного лікування спостерігається серйозне пошкодження вен і може знадобитися додаткове обстеження судин на тромби.

Сучасні флебології впевнено заявляють, що золотий стандарт діагностики судинних захворювань ультразвукове дослідження. Воно є абсолютно безболісним та безпечним, проводиться всього за кілька хвилин і показує високоточні результати.

УЗД вен нижніх кінцівок рекомендують пацієнтам, які страждають від збоїв у кровообігу нижніх кінцівок. Це неінвазивна та нешкідлива процедура, яка не має особливих протипоказань. Її можна проводити пацієнтам будь-якої статі та віку незалежно від супутніх захворювань. Також для діагностики та визначення ступеня варикозу проводиться УЗД тромбів у венах та артеріях. Воно визначає зміни пошкоджених ділянок, порушення їхньої структури тощо.

Що буде видно на апараті в процесі ультразвукового обстеження:

 • робота кровотоку;
 • просвіт у клапанах вен, зокрема вдається визначити величину цього просвіту;
 • об'єм та місце розташування тромбів.

У льтразвукове дослідження дозволяє побачити патології, що залишаються непомітними при зовнішньому огляді пацієнта. І на відміну від, наприклад, МРТ або комп'ютерної томографії, даний метод є максимально швидким і досить бюджетним. До нього не потрібна спеціальна підготовка або направлення від вашого лікаря.

золотий стандарт діагностики судинних захворювань

Навіщо використовують ультразвукове дослідження при захворюваннях вен

Найчастіше флебологи чи терапевти виписують призначення щодо УЗД нижніх кінцівок, щоб підтвердити варикозне розширення вен, і навіть побачити ступінь захворювання і всі ускладнення, що воно викликало.

Також даний метод дослідження вважається актуальним:

 • для контролю лікування варикозу та при необхідності зміни тактики;
 • при підозрі на появу тромбів чи тромбоемболії.

На початкових етапах захворювання найчастіше достатньо огляду в кабінеті у фахівця. Флеболог збирає анамнез, опитуючи пацієнта. Звертатися до нього варто не тільки коли спостерігається розширення вен та зміна їхнього відтінку, а й при появі:

 • відчуття тяжкості у нижніх кінцівках;
 • судинних зірочок;
 • набряків;
 • сильного болю в ногах, особливо при виконанні фізичних вправ або підвищеному навантаженні;
 • пігментації шкіри біля вен;
 • виразок та ранок біля судин.

Якщо УЗД покаже початкову стадію хвороби, може знадобитися навіть медикаментозне лікування. У такому разі лікарі призначають особливий догляд судин, наприклад носіння компресійної білизни. Воно забезпечує правильну підтримку вен, дозволяє уникнути сильного навантаження на них і таким чином знижує ризик травмування судин.

Якщо спостерігаються ускладнення, викликані варикозним розширенням вен нижніх кінцівок, може знадобитися малоінвазивна терапія або хірургічне втручання. Найбільш сучасним методом лікування варикозу сьогодні є використання лазера, що впливає на пошкоджені ділянки судин. Процедура безболісна та задоволена швидка. А процес відновлення організму після неї триває лише кілька днів. Лазерне лікування не залишає після себе сильних рубців та шрамів, не потребує перебування пацієнта в умовах стаціонару.

Коли записатися на узі вен нижніх кінцівок

Компресійне ультразвукове дослідження слід проводити виключно після консультації флеболога. Для початку необхідний огляд фахівця, який зможе визначити: чи є необхідним для вас УЗД вен нижніх кінцівок.

Ф лебологи проводять комплексний огляд та можуть призначити додаткові, у тому числі й лабораторні дослідження. Після проведення УЗД судин лікарю відкривається вся клініка захворювання. Таким чином можна призначити коректне відповідне саме вам лікування. Для контролю за станом пацієнта УЗД може призначатися протягом лікування, щоб відстежувати ефективність того чи іншого методу.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний