Огляд у проктолога при геморої: особливості та правила підготовки

огляд у проктолога при геморої

Проктолог – фахівець, похід якого пацієнти часто відкладають навіть за виникненням неприємних симптомів, зокрема і геморою. При цьому своєчасне звернення за допомогою дозволяє уникнути хірургічного втручання та в цілому робить процес лікування більш швидким та простим. Огляд геморою у проктолога необхідний вже з появою перших симптомів: больових відчуттів при дефекації, сверблячки, появи прожилок або крапель крові при поході в туалет і т.д.

Як проходить огляд у спеціаліста та як правильно до нього підготуватися? Давайте детальніше розумітися.

Причини та фактори ризику геморою

Найчастіше до проктолога звертаються з геморою. Все тому, що у сучасних реаліях це захворювання стало досить поширеним. І трапляється приблизно у 15% дорослого населення планети. У якому віці геморой може виявитися? Раніше вважалося, що це хвороба старшого покоління. І проявляється вона у людей похилого віку, у яких знижується фізична активність або які прикуті до ліжка.

Однак сьогодні малорухливий спосіб життя знайомий і молодим людям. Сидяча робота, відсутність часу для заняття спортом тощо. А саме ці фактори і стають визначальними – вони призводять до пошкодження тканин та згодом – появи гемороїдальних вузлів.

Геморой супроводжується рядом неприємних симптомів: починається зі сверблячки або печіння анального отвору. І закінчується утворенням рубців, появою крові у калі і т.д. Чи може бути температура від геморою? Так, особливо якщо до нього підключається запальний процес – у відкриті ушкодження тканин може проникати інфекція, яка й спричиняє підвищення температури тіла у пацієнтів.

Як підготуватися до огляду проктолога

Вже на первинній консультації проктолог проводить базовий огляд організму для встановлення діагнозу. Тому до відвідин лікаря варто підготуватися. Це дозволить отримати максимально точні дані.

Насамперед підготовка включає спеціальну дієту. За 48 годин до огляду лікарі рекомендують виключити зі свого раціону продукти, які призводять до газоутворення в кишечнику, утворення щільного калу, розлад кишечника і т.д. На якийсь час відмовтеся від надто солоної та копченої їжі, смажених страв, молочної продукції, майонезу, соусів, капусти, бобових та газованих напоїв.

Також під заборону потрапляють алкоголь та кава.

Якщо прийом у проктолога заплановано на ранок, не їжте нічого на сніданок. Якщо на другу половину дня можна поснідати легшими стравами: вареним яйцем, овочевим супом. За 3 години до прийому варто повністю відмовитись від перекушування.

Ще один важливий нюанс підготовки – очищення кишківника. Для цього можуть використовуватись проносні препарати або мікроклізми. Вибір того чи іншого методу має здійснювати лікар.

Як проходить огляд у проктолога

Як проктолог проводить огляд геморою? Насправді, ця процедура не така страшна, як про неї думають пацієнти. Огляд складається з кількох етапів:

 1. Опитування пацієнта та вивчення його медичної карти. Важливо зібрати весь анамнез – уточнити скарги, дату появи перших симптомів тощо.
 2. Аноскопія. Поверхневий зовнішній огляд ануса.
 3. Пальцеве обстеження саме воно дозволяє діагностувати геморой, а також появу новоутворень.
 4. Постановка діагнозу чи направлення пацієнта на додаткове обстеження. Якщо не вдається одразу визначити захворювання, проктолог може призначити, наприклад колоноскопію або аналіз зразка тканин (біопсію). Найчастіше геморой діагностується вже першому огляді, після чого фахівець продумує індивідуальну тактику лікування.

огляд при геморої

Як часто потрібно відвідувати фахівця

У деяких випадках така проблема, як геморой, може пройти самостійно. Тобто, не вимагати специфічного лікування. Однак це якщо пошкодження були не такими серйозними, і якщо ви підкоригували спосіб життя: впровадили більше активності, налагодили раціон тощо.

Якщо геморой не минає кілька тижнів, а його симптоми стають дедалі серйознішими, варто негайно записатися на прийом проктолога. Головне – знайдіть хорошого кваліфікованого спеціаліста та поцікавтеся, а також клініку, де лікарі виконують огляд на сучасному обладнанні та з використанням передових технологій.

Загалом пацієнтам віком понад 45 років огляд у проктолога рекомендують проходити на щорічній основі. Особливо це стосується чоловіків – з віком вони помітно підвищують ризик колоректального раку. Також щорічно варто відвідувати проктолога, якщо:

 • у вас в анамнезі є перенесені серйозні захворювання анального отвору чи товстої кишки;
 • ви страждаєте від аутоімунних захворювань;
 • у вас діагностовано ожиріння;
 • у вашій родині були випадки злоякісних утворень у прямій кишці.

Крім планового огляду, існує екстрений і далеко не завжди причиною цього є геморой — проктолог працює з низкою інших захворювань. Записуйтесь на огляд при появі таких симптомів:

 • болючі відчуття в анусі;
 • поява гемороїдальних вузлів;
 • поява згустків чи крапель крові при дефекації, і навіть гнійних виділень з анусу;
 • запори або навпаки – часті походи в туалет та діарея;
 • різка зміна ваги і т.д.

Не варто відмовляти відвідування проктолога. Особливо якщо відзначаєте у себе описані вище симптоми. Тим більше, що для першого візиту потрібна мінімальна підготовка, що включає 1-денну дієту і клізму. Вже для більш точного постанови діагнозу проктолог може призначити, наприклад, колоноскопію і розповість, як підготувати організм до цієї процедури.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний