Огляд у гінеколога перед вагітністю, правила підготовки, поради фахівців

огляд перед вагітністю

Сьогодні планування вагітності – це підхід, який використовує дедалі більше жінок. Завдяки правильній підготовці вдається налаштувати організм, усунути всі патології та захворювання, проконсультуватися у гінекологів та інших фахівців та пройти низку важливих обстежень. Вагітність – приємний довгоочікуваний, але досить стресовий період для організму жінки. І важливо отримати всі сучасні поради та рекомендації, які допоможуть на різних етапах. Гінеколог перед вагітністю проводить комплексний огляд, призначає аналізи і при необхідності – медикаментозні препарати.

Тому важливо знайти кваліфікованого спеціаліста та записатися на консультацію на початковому етапі планування малюка.

Навіщо потрібний гінеколог перед вагітністю

Гінеколог із планування вагітності – важливий фахівець, якого необхідно відвідати до того, як ви розпочнете підготовку організму до періоду виношування малюка. Вся справа в тому, що вже з перших днів вагітності в організмі жінки відбувається потужна перебудова – змінюється гормональний фон, що впливає на роботу багатьох внутрішніх органів і систем.

І щоб не допустити сильного стресу для організму, можна підготувати його заздалегідь. Підготовка зазвичай включає такі завдання:

 • вивести у ремісію усі хронічні захворювання;
 • вилікувати гострі стадії захворювань;
 • визначити дефіцит мікроелементів та гормонів та за необхідності розпочати терапію: мультивітамінні комплекси, гормональні препарати тощо.

Більше того, якщо ви приймаєте окремі групи ліків на постійній основі, важливо заздалегідь проконсультуватися з фахівцем щодо того, чи не є вони шкідливими для плода і протипоказаними в період вагітності.

На огляді ви також зможете отримати поради гінеколога для зачаття дитини. Тим більше що готується до такої важливої події має не лише майбутня мама, а й майбутній тато. Тому навіть якщо у вас немає симптомів, які вас турбують, профілактичний огляд у гінеколога перед вагітністю буде дуже корисним. Як мінімум тому, що деякі патології можуть перебувати на безсимптомній стадії. І активізуватися вже, коли ви будете в очікуванні малюка.

Що спитати у гінеколога? Під час консультації можна отримати поради щодо прийому тих чи інших вітамінів, фолієвої кислоти тощо. Також можна взяти направлення на обстеження в інших вузькопрофільних спеціалістів.

огляд у гінеколога перед вагітністю

Які обстеження потрібно пройти перед вагітністю

Перший та найголовніший етап обстеження – консультація гінеколога. Вона включає безпосередньо огляд на гінекологічному кріслі, лабораторні дослідження і при необхідності УЗД органів малого таза. Під час консультації ви отримаєте поради гінеколога щодо того, як варто готуватись до вагітності саме вам з урахуванням усіх індивідуальних особливостей вашого організму.

Крім того, жінкам також на етапі планування рекомендують відвідати:

 • сімейного лікаря – це фахівець, який знає все про вашу історію хвороби та зможе за необхідності підкоригувати, наприклад тактику лікування;
 • кардіолога;
 • стоматолога – у період вагітності в організмі часто спостерігається дефіцит кальцію – мікроелемента, необхідного для зміцнення кісток та зубів, і важливо заздалегідь пролікувати всі зуби (тим більше, що деякі методики лікування у період вагітності не рекомендовані, оскільки можуть впливати на плід);
 • невролога – особливо, якщо цього є показання: часті головний біль, хронічна втома тощо.

Топ 5 порад від гінеколога для планування вагітності

У період планування вагітності багато жінок цікавляться, як швидко завагітніти, як зробити так, щоб вагітність протікала легше і уникнути патології плода настільки, наскільки це можливо? Ми підготували 5 порад гінеколога:

 1. Обов'язково шукайте лікаря, з яким вам буде комфортно. Це має бути кваліфікований досвідчений фахівець, який уміє вибудувати довірчі дружні стосунки з пацієнтом. Особливо це актуально, якщо ви плануєте надалі вести вагітність у конкретного лікаря.
 2. Ретельно шукайте, куди записатися – звертайте увагу також і на клініку, де працює акушер-гінеколог. Віддавайте перевагу установам, де використовується сучасне обладнання та апаратура для огляду, є можливість здати всі лабораторні дослідження в стінах клініки, а також відсутні черги та стовпотвори.
 3. Перед зачаттям зробіть максимальний чеп організму. Він включає як лабораторні дослідження (аналіз крові), так і, наприклад ультразвукове дослідження. Для планування вагітності не зайвим буде зробити УЗД органів малого тазу, молочних залоз, щитовидної залози та черевної порожнини. Щодо аналізу крові, його можна стати на вірус папіломи людини, цукор, ВІЛ, гепатит, токсоплазмос, тиреотропний гормон тощо. З готовими результатами аналізів звертайтеся до гінеколога, який розшифрує їх та допоможе правильно підготуватися до зачаття.
 4. Не ігноруйте і чоловічу підготовку до зачаття. Майбутній тато малюка має здати аналіз на ВІЛ, гепатит та інші захворювання, що передаються статевим шляхом. Також необхідно здати аналіз крові, мазок виділень на ЗПСШ.
 5. Будьте готові психологічно. Вагітність – це щось нове та незвідане, особливо якщо вона перша. І важливо налаштувати свій психологічний фон таким чином, щоб не чекати стресу та проблем, а вирівняти емоційний стан, налаштуватися на добрий. Чим менше стресових факторів буде навколо жінки в період вагітності, пологів та годування малюка, тим краще і для матері, і для дитини.

І обов'язково перегляньте свій спосіб життя. Відмовтеся від шкідливих звичок, налагодьте сон, нормалізуйте фізичну активність та збалансуйте раціон. У період планування вагітності, як і на етапі виношування малюка, варто вживати якнайбільше овочів, фруктів, злаків. І якнайменше надто солоної, жирної, копченої їжі, цукру, кави.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний