Фіброаденома: причини, передумови для захворювання, методи діагностики та лікування

Фіброаденома причини

Новоутворення, що виникає у молочній залозі, може бути доброякісним чи злоякісних. Фіброаденома належить до першої категорії. Тобто не є критично небезпечною для життя пацієнтки. Однак поява ущільнень у грудях неодмінно викликає ряд неприємних або навіть хворобливих симптомів, які за відсутності належного лікування можуть мати все більший ступінь виразності.

Лікування фіброаденоми молочної залози може проводитися за допомогою вживання медикаментозних препаратів або методом хірургічного втручання. І важливо якнайшвидше потрапити на прийом до мамолога, щоб переконатися в тому, що ваша пухлина є доброякісною, і запобігти її перетворенню на справді небезпечну ракову.

Причини виникнення симптомів

Як і в багатьох інших пухлинних захворювань причину появи фіброаденоми молочної залози остаточно лікарі визначити ще не змогли. Симптоми можуть виявлятись у жінок різного віку. Проте найчастіше спостерігаються у період 25-45 років. Виділяють низку факторів, які, згідно з дослідженнями, підвищують ризик появи доброякісної фіброаденоми:

 1. Аборт, особливо на пізніх стадіях або з ускладненнями.
 2. Вагітність, що викликає стрибок гормонів. Що може стимулювати появу пухлини.
 3. Годування груддю. Причому як тривалий, і занадто короткий період лактації можуть спричинити появу фіброаденоми молочних залоз.
 4. Пізня вагітність.
 5. Збій у роботі щитовидної залози.
 6. Приймання гормональних медикаментозних препаратів.
 7. Гострі чи хронічні захворювання у сфері гінекології.

Нерідко фіброаденома молочних залоз є спадковим захворюванням та має генетичну схильність. Також, як свідчать останні дослідження, найчастіше доброякісне новоутворення виникає у жінок, які мали ранню менструацію (до 12 років) або пізній клімакс.

Додатковим фактором розвитку доброякісної пухлини є шкідливі звички (зловживання алкоголем та курінням), виражений ступінь ожиріння, вплив ультрафіолету.

Що таке фіброаденома

Важливо знати, з чим боротися, і докладно розібратися з тим, як виглядають та якими бувають фіброаденоми молочних залоз. По суті, це невеликі ущільнення або пухлини, які можуть бути рухливими під час промацування, і розростаються у грудях.

Найчастіше діаметр ущільнень вбирається у 50 мм. Однак зустрічаються також фіброаденоми, розмір яких досягає 15 см. Вирізняють кілька варіантів новоутворень: інтроканалікулярні, змішані, листоподібні. Останній вид новоутворення вважається найнебезпечнішим для здоров'я. І за відсутності належного лікування може розростатися до великих діаметрів, згодом переростаючи у злоякісну пухлину грудей.

Методи діагностики фіброаденоми молочних залоз

На початкових етапах фіброаденома може не давати ніяких неприємних симптомів та дискомфорту. Мало того, навіть при промацуванні маленькі ущільнення залишаються непоміченими. Саме тому на регулярній основі жінкам рекомендують відвідувати мамолога. Під час огляду лікар може побачити ті симптоми, які ви пропустили під час самодіагностики.

Фіброаденома стає помітною вже за сильного розростання: збільшення діаметра чи кількості пухлин. Як діагностується захворювання у кабінеті лікаря? Для цього використовуються кілька методів: ультразвукове дослідження та мамографія. Додатково для виключення ракових клітин проводиться біопсія тканин та аналіз крові.

Ключові методи лікування фіброаденоми

Метод лікування підбирається, виходячи з того, що спричинило виникнення новоутворень. Якщо, згідно з аналізами, спостерігається збій у роботі ендокринної системи, достатньо буде медикаментозного лікування. Пацієнтці підбирається гормональна терапія, яка може повністю запобігти подальшому зростанню фіброаденом. А далі досить просто регулярно спостерігатися у мамолога.

При цьому в ряді випадків (особливо якщо новоутворення досягли великих розмірів) обов'язковим є хірургічне втручання. Показаннями до операції є:

 1. Швидкий прогрес пухлини.
 2. Діагностування листоподібної пухлини, здатної перетворюватися на ракову.
 3. Великі діаметри новоутворень, що викликають у тому числі зовнішній дискомфорт.
 4. Порушення кровопостачання через зростання фіброадену.

Хірургічне втручання проводиться лише за показаннями. Операція триває близько години і не потребує тривалого відновлення.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний