ТОП-5 весняних хвороб

ТОП-5 весняних хвороб

     Які хвороби нагадують про себе навесні і як уникнути весняного загострення?

     1. Захворювання шлунково-кишкового тракту. Гастрити, гастроентерити, коліт, виразки - виною цьому є зниження активності шлунково-кишкового тракту в міжсезоння, зміна кислотності шлунка і дефіцит вітамінів В і С, які потрібні для оновлення слизової оболонки шлунка. Щоб не допустити загострення, потрібно правильно харчуватися (часто - не рідше 5-6 разів на день; не їсти жирного, смаженого, кислого, солоного, гострого), уникати стресів - головного пускового механізму виразкової хвороби, а при найменших ознаках загострення - болях, печії, кислій або гіркій відрижці - негайно починати лікування.

     2. Застуди. Навесні погода мінлива, а імунітет після зими ослаблений, до того ж перепад температур максимальний. В результаті - переохолодження, основа всіх простудних захворювань. Щоб не застудитися, потрібно тепліше одягатися, правильно харчуватися і не нервувати через дрібниці - стреси послаблюють імунітет.

     3. Алергія. Весна - сезонний пік алергії. Багато людей роками списують першіння в горлі та закладеність носа на простудні явища, хоча це класичні прояви алергії. Щоб не допустити загострення алергії, потрібно: утриматися від прогулянок у середині дня - в цей час у повітрі пік концентрації пилку; гуляти краще вранці або в дощову погоду, коли пилок прибитий до землі. На вулиці носити окуляри - сонячні або звичайні, вони захищають очі не тільки від світла, але і від пилку. Після повернення з вулиці мити руки, полоскати ротову порожнину, промивати ніс. Щодня проводити прибирання у квартирі.

     4. Проблеми зі шкірою. Із закінченням холодів часто загострюються екзема, псоріаз, нейродерміт, вітиліго (білі плями на шкірі) і демодекоз (ураження підшкірним кліщем). Як відомо, прохолодна погода і висока вологість повітря, характерні для весни, негативно позначаються на проблемній шкірі. Крім цього навесні активнішими стають кліщі, що живуть в домашньому пилу та пір'яних подушках, які також призводять до проблем зі шкірою.

     5. Цистит. Передвісники циститу - часте сечовипускання, біль перед сечовипусканням і під час нього. Щоб уникнути цієї проблеми: не мерзніть, не носіть вузьку та синтетичну білизну (вона створює сприятливе середовище для розвитку бактерій), своєчасно лікуйте всі інфекції. В здоровому сечовому міхурі бактеріальний цистит не розвивається. Цьому завжди передує якась патологія (аномалія розвитку, хронічні інфекції або набуті захворювання). Якщо ви лікуєтеся від циститу щовесни - потрібно виявляти та ліквідувати його причину.

 

 

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram, Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний