Правильна підготовка до ФГДС

Правильна підготовка до ФГДС

Фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) - ендоскопічне дослідження стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки для виявлення запалення слизової, ерозій, виразок, новоутворень, структур в цих органах.

Причинами для проведення даного діагностичного обстеження вважаються такі скарги пацієнта: хворобливість в районі живота, дискомфортні відчуття в стравоході, печія, розлади травлення, в тому числі блювота і нудота, дисфагія (патологія акту ковтання), зригування (як просто повітря, так і їжі), анемія, зниження апетиту і, як наслідок, втрата ваги.

Процес підготовки до ФГДС включає в себе очищення органів шлунково-кишкового тракту, оскільки вони можуть ускладнити ефективну діагностику.

ФГДС зазвичай проводять в ранкові години, натщесерце. Між останнім прийомом їжі і ФГДС повинен бути обов'язковий інтервал від 8 до 10 годин. Дотримуватися спеціальної дієти перед процедурою не потрібно, але за 2 дні перед проведенням ФГДС слід виключити зі свого раціону: шоколадні цукерки та шоколад, алкоголь, гострі страви, горіхи, насіння. Увечері, напередодні дослідження, рекомендується вечеря з легкозасвоюваних продуктів (з виключенням салатів) - до 18 годин.

Підготовка до ФГДС шлунку в день дослідження полягає у забороні споживання будь-якої їжі, навіть при проведенні процедури в післяобідній час. Вранці також не рекомендується курити та приймати лікарські препарати у вигляді таблеток або капсул. Практика проведення досліджень показала, що при викурюванні з ранку навіть однієї сигарети, проведення процедури проходить складніше, посилюється блювотний рефлекс у пацієнта і збільшується кількість слизу в шлунку, що подовжує час обстеження.

Дозволено перед ФГДС: чистити зуби; виконувати інші дослідження (наприклад, УЗД); робити ін'єкції, якщо це необхідно саме вранці; приймати медикаментозні засоби, які можна розсмоктувати в ротовій порожнині; за 2-4 години до проведення процедури можна пити воду без газів.

Форма одягу: на дослідження слід з'явитися завчасно, зняти краватку, окуляри, якщо є - зубні протези.

Підготовка до ФГДС шлунку має ще деякі важливі моменти. Одягати на дослідження слід просторий одяг, в якому можна розстебнути комір і ремінь. Не бажано користуватися парфумами, одеколоном і дезодорантами.

Пацієнт з собою повинен мати ліки, які приймаються постійно і які можна випити відразу після процедури. Також необхідно взяти, якщо є, попередні дані обстежень.

Якщо у пацієнта є алергія, він повинен обов'язково довести до відома лікаря. Хворим на епілепсію і діабет потрібно попередити лікарів про наявність даних захворювань перед проведенням дослідження.

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram, Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний