Дерматоскопія та родимки

Дерматоскопія та родимки

У Сіті Клініці проводиться дерматоскопія – сучасний, простий, неінвазивний метод діагностики, який дозволяє спостерігати різні новоутворення шкіри, вчасно відрізняти злоякісні від доброякісних.

Родимки (невуси) є на шкірі практично у кожного з нас. Більшість з них є нешкідливими для здоров’я, але інколи вони викликають занепокоєння, коли ростуть, змінюють колір та форму.

Є багато інших новоутворень, які виглядають на шкірі не дуже естетично, і пацієнт хоче позбавитись від них. Бувають темно-коричневі або чорні родимки, схожі на зоряний спалах, які з’являються у дорослому віці. Коли таке новоутворення починає збільшуватися, міняти контури, пацієнти стривожено звертаються за діагностикою до дерматолога, який вже на етапі дерматоскопії може попередньо виявити небезпечність пухлини, спрямувати на видалення, де надалі видалений біоматеріал відправляється на патогістологічне дослідження й отримується остаточний висновок.  І добре, коли все відбувається вчасно! Бо меланома на ранніх етапах виліковна.

Деякі родимки можуть бути небезпечні можливістю переродження в найагресивнішу пухлину шкіри – меланому, тому що вона дає метастази. Розміри її на початку розвитку можуть бути дуже маленькими (декілька міліметрів). Щорічно у світі від неї гине приблизно 65 тисяч осіб.

Меланома відрізняється від раку шкіри типом клітин, з яких починається ріст пухлини, до того ж рак шкіри має більш сприятливий прогноз і рідко метастазує.

Дерматоскопія проводиться з використанням невеликого оптичного приладу, який дає можливість фахівцеві попередньо оцінити доброякісність або злоякісність новоутворення, після чого лікар приймає рішення щодо застосовування радикальних методів лікування (тобто – оперативних) або щодо подальшого спостереження в динаміці.

Якщо ви помітили:

• змінився колір чи форма новоутворення;

• стали нерівні краї;

• новоутворення збільшилось у розмірах;

• почало боліти, свербіти, почервоніли шкірні покриви навколо;

• з’явились на поверхні тріщини або виразки;

• якщо родимка регулярно травмується – подібні зміни – серйозний привід для звернення до дерматолога та проведення дерматоскопії.

 

Контакти

Записатися на прийом

вул. Анни Ахматової, 46А
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
(095) 106-90-81 Telegram, Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
пр. Науки, 30
м. Київ, пр. Науки, 30
(063) 034-31-02 Viber
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-19:00
нд: 09:00-17:00
вул. Менделєєва, 10Б
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний