м. Київ, пр. Науки, 30

м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А

 
 

Мучить тріщина заднього проходу?

Комфортне обстеження і лікування в медичному центрі Сіті Клініка

Що таке анальна тріщина?

Тріщина прямої кишки — це розрив слизової оболонки в області заднього проходу, яка містить велику кількість чутливих нервових закінчень і дрібних кровоносних судин. Саме тому анальні тріщини дуже болючі і їх поява найчастіше супроводжується кровотечею.

Одним з найбільш поширених захворювань в проктології вважається анальна тріщина. За статистикою з цією патологією стикається кожен третій, незалежно від віку і соціального стану. Нерідко тріщину прямої кишки діагностують навіть у дітей, але найчастіше цією недугою страждають представниці прекрасної статі, що пов'язано з анатомічними особливостями жіночого організму.

Причини виникнення анальних тріщин:

  1. Механічна травма. Може виникати через проходження ущільнених калових мас при запорах або в результаті попадання в пряму кишку стороннього тіла.
  2. Запальні захворювання шлунково-кишкового тракту. Ризик виникнення тріщини значно підвищується при холециститі, гастриті. Часто причиною захворювання стає запор або діарея, яка викликає подразнення слизової та бактеріальне забруднення ерозій.
  3. Геморой. Гемороїдальні вузли при дефекації легко травмуються, а через порушення кровообігу, тромбозу і застою крові стінки заднього проходу значно ослаблені, що веде до появи анальних тріщин.
  4. Вагітність і пологи. Під час вагітності матка постійно тисне на промежину. Це порушує харчування слизової оболонки й призводить до підвищеної вразливості прямої кишки.
  5. Патологічний спазм прямої кишки. Зберігається тривалий підвищений тонус прямої кишки, який призводить до її знекровлення і порушення іннервації. У цьому випадку хвороба набуває хронічного перебігу.
  6. Сидячий спосіб життя або навпаки, надмірні фізичні навантаження. Ослаблення м'язів таза. Частий і безконтрольний прийом проносних

Переваги звернення до нас

Досвідчені фахівці

У нас працюють тільки сертифіковані фахівці, які володіють багатим досвідом

Широка спеціалізація

Ми надаємо широкий спектр лікувальних та діагностичних послуг

В ногу з часом

Ми використовуємо тільки перевірені та ефективні методики лікування

Лояльні ціни

Кожен пацієнт клініки може вибрати відповідний за вартістю пакет послуг

Записатися на прийом

Симптоми анальних тріщин

Симптомами гострих анальних тріщин є:

Біль в задньому проході. Біль з'являється тільки під час дефекації і протягом близько 15 хвилин після неї. Найчастіше при гострих анальних тріщинах хворобливу ділянку виявляють на задній стінці прямої кишки. Спазм анального сфінктера (отвір). Як правило, при гострих анальних тріщинах спазм анального сфінктера яскраво виражений. Це проявляється болем і відчуттям ускладнення при дефекації. Незначні кровотечі із заднього проходу. Як правило, у хворих з анальної тріщиною кровотечі виникають під час дефекації, в результаті проходження щільних калових мас. Утруднений акт дефекації.

Симптомами хронічних анальних тріщин є:

Біль в задньому проході. У порівнянні з гострими анальними тріщинами болі при хронічних анальних тріщинах носять більш тривалий характер. Болі посилюються при тривалому вимушеному сидячому положенні та приносять хворим великий дискомфорт. Пацієнти стають дратівливими, скаржаться на безсоння. У більшості випадків у хворих з хронічними тріщинами прямої кишки розвивається такий симптом, як «стулобоязнь» вони бояться дефекації і часто вдаються до проносних. Кровотечі із заднього проходу (особливо при запорах). Виділення гною з анального проходу. Спазм анального сфінктера менш виражений, ніж при гострих тріщинних.

Вартість операції від 4000 грн

1

Діагностика анальної тріщини
 

Зовнішній огляд анального отвору.

Практично в більшості випадках лікареві вдається побачити певну частину тріщини прямої кишки. При огляді анальна тріщина представляється у вигляді поздовжньої або трикутної виразки (дефекту) червоного кольору.

Пальцеве обстеження прямої кишки пацієнта.

При цьому обстеженні лікар промацує стінки прямої кишки введеним в неї вказівним пальцем. В першу чергу лікар визначає ступінь спазму сфінктера прямої кишки. Іноді через сильний спазм сфінктера прямої кишки (гострі анальні тріщини) і гострого болю лікарю не вдається здійснити пальцеве обстеження. При хронічних анальних тріщинах лікар точно визначає локалізацію тріщини, стан її країв.

Ректороманоскопія.

Найбільш поширений і точний метод дослідження прямої кишки і нижнього відділу сигмовидної кишки. За допомогою ректороманоскопа можна обстежити слизову оболонку кишки на відстані 25-30 см від анального отвору.

Аноскопія — огляд кінцевого відділу прямої кишки.

2

Хірургічне лікування анальних тріщин

В середньому операція триває до 30-40 хвилин.

Операцію виконують як під місцевою анестезією, так і під внутрішньовенним наркозом. Вибір методу анестезії визначається складністю анальної тріщини та поєднанням її з іншими захворюваннями прямої кишки (геморой, поліпи, параректальний свищ). Вже на 4-6 день після оперативного втручання рана загоюється, не залишаючи сліду.

Для того щоб в майбутньому не відбувалися рецидиви (повтори) анальних тріщин під час операції додатково виконують часткову сфінктеротомію (розсічення волокон м'яза, що закриває задній прохід). Після завершення операції в задній прохід вводять марлеву турунду, просочену антисептичною маззю.

Оперативне втручання не є кінцевою стадією в лікуванні анальних тріщин. Після операції проводиться ряд гігієнічних заходів: обробка області заднього проходу антисептиками, ретельний туалет області заднього проходу після дефекації. Велике значення в післяопераційному періоді та в подальшій профілактиці рецидивів має створення умов для безперешкодного відходження калу (профілактика запорів, вживання не грубою їж, яка добре перетравлюється і т.д.).

Отзывы пациентов

Анальна тріщина вважається гострою (тобто недавньої, «свіжої»), якщо вона заживає швидше, ніж за 6 тижнів. Тріщини, які не загоюються більше 6 тижнів — вважаються хронічними. Перед безпосередньо медичними маніпуляціями, варто дотримуватися певних правил: Дотримання щоденної особистої гігієни (обмивання періанальної області теплою водою або мильним розчином після кожного акту дефекації). Приведення стула до нормальної консистенції (санаційні заходи, спрямовані на усунення запорів і діареї, які включають фармакологічні препарати та певний дієтичний стіл).

Анальна тріщина вважається гострою (тобто недавньої, «свіжої»), якщо вона заживає швидше, ніж за 6 тижнів. Тріщини, які не загоюються більше 6 тижнів — вважаються хронічними. Перед безпосередньо медичними маніпуляціями, варто дотримуватися певних правил: Дотримання щоденної особистої гігієни (обмивання періанальної області теплою водою або мильним розчином після кожного акту дефекації). Приведення стула до нормальної консистенції (санаційні заходи, спрямовані на усунення запорів і діареї, які включають фармакологічні препарати та певний дієтичний стіл). Своєчасна терапія запалення гемороїдальних вузлів (при запущених стадіях операція необхідна, і ні в якому разі не варто боятися радикальних заходів, так як це може значно скоротити ризик розвитку тріщин прямої кишки або інших патологій цього відділу шлунково-кишкового тракту). Дотримання дієти: під час лікування анальних тріщин бажано дотримуватися відповідної дієти. Пацієнту з анальними тріщинами не слід вживати в їжу солоні, кислі страви та спиртні напої.

Контакти

м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
Телефони : 
+38 (044) 502-20-00
+38 (068) 868-20-00
+38 (050) 190-70-07
+38 (063) 588-20-00
Графік роботи: 
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-20:00
нд: 09:00-18:00
E-mail: 
50.406524, 30.618213
м. Київ, пр. Науки, 30
Телефони : 
+38 (044) 502-20-00
+38 (068) 868-20-00
+38 (050) 190-70-07
+38 (063) 588-20-00
Графік роботи: 
пн-пт: 08:00-20:00
сб: 09:00-20:00
нд: 09:00-18:00
E-mail: 
50.397414, 30.530609
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
Телефони : 
+38 (098) 502 00 02
Графік роботи: 
пн-пт: 08:00-18:00
сб: вихідний
нд: вихідний
E-mail: 
50.411628, 30.535736