Цукровий діабет 2 типу

Комфортне обстеження і лікування в медичному центрі Сіті Клініка.

Точна і швидка постановка діагнозу.

Прийом ведуть досвідчені фахівці та кандидати медичних наук в області ендокринології

Цукровий діабет 2 типу (ЦД 2 типу) - це порушення вуглеводного обміну в результаті порушення секреції інсуліну або збільшення толерантності до глюкози різних тканин організму людини.

На тлі ЦД відбуваються системні зміни і перебудова в органах і тканинах. Тому ЦД супроводжується також порушеннями жирового обміну і ожирінням, серцево-судинною патологією, артеріальною гіпертензією, атеросклерозом, неврологічними проблемами.

У розвитку захворювання виділяють кілька етапів. Спочатку відзначається зниження чутливості тканин до гормону (інсуліну), який допомагає засвоєнню глюкози. Потім на тлі нечутливості відбувається його посилена секреція, з метою компенсувати недолік надходження глюкози. Дана фаза часто проходить без будь-яких клінічних проявів, або відзначаються метаболічні порушення, які не пов'язують з ЦД. В подальшому настає недостатність продукції інсуліну, що і призводить до типової клінічної картини. На відміну від ЦД 1 типу, обумовленого спадковими механізмами, який проявляється вираженою недостатністю вироблення інсуліну і часто проявляється вже у дітей або молодих людей, ЦД 2 типу частіше зустрічається в зрілому віці.

Коли слід думати про наявність ЦД 2 типу?

Як правило при підозрі на цукровий діабет 2 типу керуються такими критеріями для подальшого обстеження:

 • Типова клінічна картина (сухість у роті, постійне відчуття спраги, слабкість після фізичної роботи або в проміжках між прийомами їжі);
 • Часті інфекційно-запальні ураження (дихальної системи, шкіри);
 • Наявність ендокринних порушень, в першу чергу надмірна маса тіла;
 • Підвищення рівня глюкози в крові;
 • Зміни в аналізах сечі (глюкоза в сечі, ацетон).

Які обстеження призначає лікар, якщо є підозра на наявність ЦД 2 типу?

В даний час діагностика та обстеження людей при підозрі на ЦД 2 типу повинні проводитися комплексно з використанням лабораторних методів дослідження і консультацією суміжних фахівців.

 1. Визначення глюкозотолерантного тесту з навантаженням або його аналогів для визначення резистентності до інсуліну;
 2. Аналіз на глікозильований гемоглобін (ГГ);
 3. Вимірювання маси тіла і визначення індексу маси тіла;
 4. Контроль артеріального тиску в динаміці;
 5. Періодичне дослідження ліпідного профілю крові;
 6. При необхідності можуть застосовуватися інші допоміжні методи діагностики (УЗД, ЕХО-КГ, добове моніторування АТ і ЕКГ, загальний аналіз крові та ін.);
 7. Консультація окуліста, невролога, судинного хірурга і кардіолога.

Переваги звернення до нас

Досвідчені фахівці

У нас працюють тільки сертифіковані фахівці, які володіють багатим досвідом

Широка спеціалізація

Ми надаємо широкий спектр лікувальних та діагностичних послуг

В ногу з часом

Ми використовуємо тільки перевірені та ефективні методики лікування

Лояльні ціни

Кожен пацієнт клініки може вибрати відповідний за вартістю пакет послуг

Записатися на прийом

ЕФЕКТИВНА СХЕМА ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ В СІТІ КЛІНІЦІ

1

Консультація

 • Первинна консультація, огляд пацієнта, вивчення історії захворювання;
 • Визначення індексу маси тіла, проведення лабораторних аналізів, УЗД, вимірювання артеріального тиску;
 • Підтвердження діагнозу.
2

Лікування

 • Призначення плану лікування, постійне динамічне спостереження і контроль суміжними (ендокринологи, кардіологи, неврологи, окулісти) фахівцями центру;
 • Регулярні огляди лікарем і іншими фахівцями, а також лабораторні та функціональні обстеження;
 • Періодична корекція лікування.

Відгуки

05 червня 2019

2 роки я спілкуюсь з лікарем Стригуновою Юлією Іванівною, з приводу хронічного захворювання щитовидної і паращитовидної залоз. Після перших відвідин лікаря я написала дуже позитивний відгук, (я чомусь його не знайшла в відгуках, хоча в той же час написала відгуки ще по 2 лікарям, вони є). Я дуже...

Смелянец Л.И.
29 листопада 2016

Ноябрь, 2016 г. Клинику выбирала ближе к месту жительства (проживаю на Русановке), и по отзывам. Дважды была на консультации у врачаТкачук Любовь Анатолиевны. Очень осталась довольна консультациями. Впечатление полностью соответствует отзывам. Все было четко, корректно, грамотно, доброжелательно....

28 червня 2016

Клініку обрала через інтернет і вже після першого візиту була задоволена. Приємний персонал, лікарі професійно полікували. Буду ще звертатись у дану клініку. Рекомендую іншим.

12 квітня 2016

В клініці вперше, але приємно здивована привітність працівників, затишним інтер’єром та привабливими цінами. Окрема вдячність висококваліфікованому спеціалісту Грищенко Н.Ю. за сучасний і адекватний підхід до лікування і приємність у спілкуванні.

24 березня 2016

Відгуки про клініку лише позитивні. Проходжу лікування у лікаря Ткачук Любов Анатоліївни. Висококваліфікований спеціаліст, чуйна людина. Персонал клініки привітний. Вирішить будь-яку Вашу ситуацію та побажання.

24 березня 2016

Понравился доктор, как специалист, чувствуется улучшение состояния здоровья. Приятный персонал.

16 лютого 2016

Спасибо Клинике за компетентность и порядочность врачей. Обслуживаюсь уже не один раз и у разных врачей – всегда внимательно относятся к проблеме, назначают компетентное лечение и переживают за здоровье пациента. Спасибо за то, что небезразличны к проблемам людей и всегда переживаете, в наше время...

23 листопада 2015

Чудова клініка та уважний, кваліфікований персонал. Ткачук Любов Анатоліївна зі знанням справи підходить до вирішення проблеми зі здоров’ям, все докладно пояснює і співпереживає кожному. Бажаю процвітання клініці.

09 листопада 2015

Такого профессионального приема у меня еще не было. Очень доступно, грамотно и корректно врач все объяснила и расписала. Врач Ткачук Л.А. не просто хороший доктор, а еще очень красивая женщина, что очень важно для больных, особенно мужчин. В клинике высокий европейский уровень.

Марія Володимірівна
23 жовтня 2015

В сіті Клініку прийшла по рекомендації свого лікуючого лікаря, до Ткачук Любові Анатоліївни. Результат мене задовільнив тим, що лікар проникає проблемою свого паціетна та надає коректне лікування і орієнтується також на інших хворобах паціента. Я і дадалі буду лікуватись та звертатись до Ткачук...

Своєчасна діагностика і лікування дозволить вам уникнути ускладнень захворювання. В першу чергу це стосується ЦД. Дане захворювання не терпить дрібниць і недбалого ставлення до свого здоров'я. Існує навіть така приказка «Цукровий діабет — це не хвороба, це спосіб життя». Тому на початкових етапах надмірний вміст глюкози в крові можна компенсувати дієтою, проте при наявності ускладнень, небезпечних станів, пов'язаних з гіпо- або гіперглікемією, нестабільністю показників глюкози крові слід приймати медикаментозне лікування.

Дбайливе ставлення допоможе зберегти здоровими судинну систему і запобігти розвитку таких судинних ускладнень, як атеросклероз судин, інсульт та інфаркт.

Контакти

м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
Адрес 2: 
м. Київ, вул. Анни Ахматової, 46А
Телефони : 
 
Графік роботи: 
пн-пт: 09:00-19:00
сб: 09:00-19:00
нд: вихідний
E-mail: 
50.406524, 30.618213
м. Київ, пр. Науки, 30
Адрес 2: 
м. Київ, пр. Науки, 30
Телефони : 
 
Графік роботи: 
пн-пт: 09:00-19:00
сб: 09:00-19:00
нд: вихідний
E-mail: 
50.397414, 30.530609
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
Адрес 2: 
м. Київ, вул. Менделєєва, 10Б
Телефони : 
+38 (098) 502 00 02
 
Графік роботи: 
пн-пт: 09:00-18:00
сб-нд: вихідний
E-mail: 
50.411628, 30.535736